Через графічну новелу (комікс) на реальних подіях в Україні “На межі” та виставку портретів “Втрачений дім” Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” разом з місцевими партнерами презентують історії людей, які постраждали під час війни Росії проти України.
Виставку портретів та історій “Втрачений дім” було створено влітку 2022 року після візитів організації у тимчасові прихистки для людей, що були облаштовані у школах і садочках Івано-Франківської області на заході України. Команда там записала розповіді тих, хто готовий був говорити про пережите. До виставки увійшло 22 історії. Кожна унікальна і розповідає про втрату, якої зазнала людина, позбавлена доступу до базових потреб – відчуття безпеки, їжі, води, тепла, а також про загибель рідних. Усі ці історії варто сприймати не тільки як індивідуальний досвід, але й як збірний образ мільйонів українців, що вижили й тікають від війни.
На основі виставки було створено графічну новелу “На межі”, яка має на меті ілюстративно показати буденність у час війни, у якій живе населення України ось уже рік.
Захід відбувається у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, який організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці з місцевими партнерами
![](https://lvivschool99.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG-3e65297aff3bc88579b832cf4b0ac4db-V.jpg)
![](https://lvivschool99.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG-1ab92942e31952cba2c4faaf0e009256-V.jpg)